Na subreddicie r/EliteDangerous gracze rozpoczęli dyskusję na temat rozszerzenia funkcji członków załogi w Elite Dangerous. Obecnie najemnicy pełnią głównie pasywne role, ale społeczność sugeruje, aby mogli zarządzać pipami rozdzielacza energii, podobnie jak dodatkowe miejsca dla graczy dostarczają dodatkowe pipy. Ta propozycja ma na celu zwiększenie strategicznej wartości statków wielomiejscowych i wielu najemników, odpowiadając na odczucie niedostatecznego wykorzystania mechaniki załogi. Wdrożenie tego mogłoby pogłębić rozgrywkę i zachęcić do bardziej zróżnicowanych konfiguracji statków, poprawiając ogólne doświadczenie w usłudze na żywo.

  • Najemnicy mogliby aktywnie zarządzać pipami rozdzielacza energii.
  • Statki wielomiejscowe i wielu najemników zyskaliby strategiczne znaczenie.